Ventilátory a klimatizácia

1.Mobilné ventilátory a ionizéry

Potrebujete sa v letných dňoch poriadne ochladiť ? Hľadáte moderné, úsporné a cenovo prijateľné riešenie ? Mobilné ventilátory a výkonné ventilátory s funkciou EXTRA Vás nielen príjemne ochladia, ale tiež vyčistia a osviežia vzduch v celom priestore. Špičková nemecká kvalita, precizné spracovanie a atraktivný design, to sú výrobky IQtherm.

Ako správne vybrať ventilátor ?

1.Multifunkčné chladiace zariadenie IQ-OMI

Chladiace multifunkčné zariadenie IQ-OMI s funkciou EXTRA CHLADENIE, je možné využiť ako jednoduchu, ale účinnu náhradu za klimatizáciu.

Prístroj IQ-OMI pracuje jako bežný ventilátor, ale po naplnení nádobky s vodou vypúšťa do okolia vlhku chladnu páru, ktorú do seba absorbuje teplom nasytený vzduch a tým saochladzuje. Do vody je možné pridať rôzné aromatické esencie, ktoré následne prevoňajú celý priestor.

Ochladenie je možné ešte umocniť funkciou EXTRA CHLADENIE. Súčasťou balenia prístroja sú dve plastové dózy s gelovým obsahem. Tie sa vložia na krátku chvíľu do mrazničky a potom sa zasunu do prístroja. IQ-OMI tak vypúšťa do okolia extra ochladenú vodnú páru, ktorá ešte viac ochladí Váš interiér. Tento zpôsob ochladzovania je zdravší a pre ľudský organizmus prirodzenejší, ako používanie klimatizacie.

Pri používání ventilátorov sa rýchlejšie víri prach a v ňom obsiahnuté mikróby. Preto je sučasťou tohoto multifunkčného výrobku IQ-OMI tiež dvojzónová čistička vzduchu. Ta vzduch nielen vyčistí a zbaví ho všetkých mikrobov, ale tiež ho ionizuje a vytvorí Vám tak sviežu klímu ako pri mori. Pristroj je tiež vhodný pre alergikov a astmatikov.

Multifunkčné zariadenie IQ-OMI, Vás v sparnom lete osvieží a ochladí a v zime naopak príjemne zahreje. A to vďaka zabudovanému keramickému vykurovaciemu termočlánku. IQ-OMI tak môžete požívať po celý rok.

2. ventilátory FAKIR

Ventilátory, na rozdiel od klimatizacie či multifunkčného prístroja IQ-OMI, vzduch priamo neochlazujú, ale pracujú na principe vzdušného prudenia. Prud vzduchu umožňuje jeho rýchlejšiu cirkulaciu v priestore, t.j. horúci vzduch usadený pri strope se mieša so studeným vzduchom pri podlahe a dochádza tak ku zníženiu pocitovej teploty.

Prud vzduchu pôsobí ako osvieženie pre prehriatý organismus, zároveň tiež odparuje pot na ľudskej pokožke a tým znižuje jej povrchovu teplotu. Cez krvný obeh sa tak ochladzujú aj vnútorné orgány.

Ideálne je zvoliť ventilátor, který nevytvára len nárazový prud vzduchu v jednom smere, ale ktorý dokáže prudenie vzduchu rovnomerne rozložit do celej miestnosti. To všetko umožňujú ventilátory FAKIR. 

Prehľad produktov : 

                                                     Nové modely 2019 - vysoký výkon, extra nízka spotreba


                            IQ-OMI model so všestranným využitím       chladí / vykuruje / zvlhčuje / ionizujeačistívzduch

Farba : biela s modrými doplnkami / Chladiaci výkon : 50W, až 6m/s, 600m3/hod / Zvlhčovač + funkcia EXTRAchladenia:  ÁNO, chladiaci výparník s nádobkou navodu 1,8l / Čistenie vzduchu + ionizér : ÁNO - dvojzónové + ionizačná mriežka / Vykurovanie /tepelný výkon : ÁNO, nastaviteľný 1000W / 2000W / Oscilácie : ÁNO, 90° vertikálne / LED PANEL + diaľkovýovládač : ÁNO / Rozmery ŠxHxV Hmotnosť :  28 x 28 x 85 cm 6,5 kg                                                            

                                                                                               CENA s dph 230,00 EUR

               

                       IQ-AERO D luxusný design s extra chladiacim efektom chladí / zvlhčuje / ionizujeačistívzduch

Farba : biela s čiernymi doplnkami / chladiaci výkon : 45W, až 6m/s, 550m3/hod / Zvlhčovač + funkcia EXTRAchladenia : ÁNO, chladiaci výparník s nádobkouna vodu 6l / Čistenie vzduchu + ionizér : ÁNO - dvojzónové + ionizačná mriežka / Vykurovanie / tepelný výkon : NIE / Oscilácie : ÁNO, 90° vertikálne / LED PANEL + diaľkovýovládač : ÁNO / Rozmery ŠxHxV Hmotnosť : 26 x 26 x 96 cm 4,5 kg 

                                                                            Cena s dph   : 197,00 EUR

   

  IQ-AORO Pro profi model vhodný aj pre vonkajšie terasy chladí / zvlhčuje / ionizujeačistívzduch

Farba: biela s čiernými doplnkami / Chladiaci výkon: 170W, až 12m/s, 1550m3/hod / Zvlhčovač + funkcia EXTRAchladenia : ÁNO, chladiaci výparník s nádobkouna vodu 30l / Čistenie vzduchu + ionizér : ÁNO - dvojzónové + ionizačná mriežka / Vykurovanie / tepelný výkon: NIE / Oscilácie : ÁNO, 110° vertikálne / LED PANEL + diaľkovýovládač : ÁNO / Rozmery ŠxHxV Hmotnosť : 36 x 52 x 103 cm 11 kg

                                                                      Cena s DPH324,00 EUR

Osvedčené modely za skvelé ceny  : 

VC20S klasika v modernom designe zaskvelú cenu

Farba : Kombinácia strieborná / šedá  / Chladiaci výkon : Max. 55 W / 3 stupne rýchlosti 680 m3 / hod  / Čistenie vzduchu + ionizér : NIE / Oscilácia : 50° horizontálne, 15 - 20°vertikálne / Teleskopický výsuv : ÁNO, 115 - 135 cm / LED panel + diaľkovýovládač : NIE  / Rozmery ŠxHxV Hmotnosť : 55 x 55 x 115 - 135 cm 3,5 Kg / 

Cena s DPH 39,00 EUR