TEPELNÉ ČERPADLÁ VZDUCH/VODA PRE VONKAJŠIU INŠTALÁCIU

Vykurovanie a chladenie v jednom systéme

Reverzibilné varianty tepelných čerpadiel vzduch / voda (dodatočne RX) sa po celý rok starajú o príjemnú klímu vo Vašej domácnosti. V zimnom období je s touto radou možné energeticky úsporné vykurovanie šetrné k životnému prostrediu. V letných mesiacoch je naopak ideálny pre chladenie obytných priestorov.

Plynulá regulácia výkonu pre maximálnu účinnosť

Invertorová technológia, využitá v tepelnom čerpadle vzduch / voda LW 160H-A / V, dokáže regulovať otáčky kompresora a následne tak výkon tepelného čerpadla podľa aktuálnej potreby. Tento systém Vám zabezpečí vyššiu celoročnú účinnosť tepelného čerpadla (vyššia sezónna vykurovací faktor SCOP) a väčšinu času tiež zníženú hlučnosť, pretože tepelné čerpadlo pracuje iba na znížený výkon.

Zaujímajú Vás tepelné čerpadlá vzduch voda ? Napíšte nám. 

Všestranne využiteľná tepelné čerpadlá vzduch / voda radu LWA sú nákladovo efektívne riešením a to ako pre bežné rodinné domy, tak aj kompletné bytové / panelové domy. Sú s výhodou využiteľné pre novostavby aj rekonštrukcie. Rad tepelných čerpadiel LWA umožňuje nielen vysoko úsporné vykurovanie šetrné k životnému prostrediu, ale tiež ohrev úžitkovej vody.

Vďaka vonkajšej inštalácii sú tieto tepelné čerpadlá vhodné pre domy bez pivničných priestorov, alebo umožňujú v prípade rekonštrukcií využiť pivničné priestory iným spôsobom. Z dôvodu veľmi vysokých vykurovacích faktorov a veľmi tichej prevádzke spĺňajú tepelné čerpadlá vzduch / voda všetky požiadavky na moderné vykurovacie systémy.

Vaše výhody

 • Veľmi tichá prevádzka
 • malé rozmery
 • Moderný dizajn s ocenením Design PLUS
 • Vykurovanie a ohrev úžitkovej vody v jednom systéme
 • Chytré riadenie spotreby energie vďaka časovým programom a nočnému režimu
 • Praktické ovládanie z celého sveta pomocou internetu a chytrého telefónu vďaka aplikácii alpha app pre chytré telefóny a webu alpha web

Vyberte si z nasledujúcich čerpadiel 

alira V-LINE LWAV  

Vykurovanie, chladenie, a ohrev teplej vody v jednom systéme. Nočný chod pre Takmer nepočutelnú prevadzku. Vstavané chladeny  Modulárna konštrukcia pre Ľahký transport  Ideálne pre novostavby i rekonštrukcie. Odporúčania pre budovy s tepelnou stratou 7-14 kW · Pripojenie: 3 ~ 400 V | 1 ~ 230 V

Duálne tepelné čerpadla vzduch/voda LWD 

Všestranná inštalácia zaberajúca minimálny priestor vo vašom dome · Takmer nepočuteľné pri prevádzke - jedno z najtichších tepelných čerpadiel na trhu · Vykurovanie, chladenie a príprava teplej vody v jednom systéme · Múdre riadenie spotreby energie

alira LWA 


Výhody po odbornej stránke: -Predmontované komponenty a systémové príslušenstvo umožňuje rýchlu inštaláciám. -Energetická úsporné obehové čerpadlá -Všestranné možnosti inštaláciám a pripojením

alira L Split 

Splitová technológia = najnižšie zriaďovacie náklady

Ľahká a rýchla inštalácia na vonkajšiu stenu


Všetky typy tepelných čerpadiel vieme kombinovať s : 

 1. Duálna hydraulická veža HTD 
 2. Hydraulický modul HMD 
 3. Nástenný regulátor WR                                               Viď nižšie 

1. Hydraulická veža HTD

 Duálna hydraulická veža alpha INNOTEC spája kompletnú inštaláciu v jednom systéme (obehové čerpadlo, expanzná nádoba, poistná skupina, elektrické vykurovacie patróna a prepúšťací ventil). Aj napriek zásobník s objemom 180 l na prípravu teplej vody a zásobník s objemom 62 l pre vykurovanie nájdete pre duálny hydraulickú veža priestor takmer kdekoľvek - pôdorysná plocha zodpovedá približne pol metra čtverečnímu. 

 • Jednoduchá regulácia pomocou Luxtronik 2.0 
 • Príprava teplej vody a vykurovanie v jednom zariadení 
 • Možnosti využitia v kombinácii s izbovým regulátorom (RBE)

2.Hydraulický modul HMD 

V hydraulickom module HDM sú už vopred zabudované všetky dôležité komponenty - regulátor Luxtronik 2.0, obehové čerpadlo, expanzná nádoba, poistná skupina a elektrická vykurovacia patróna.

 •  Minimálny priestor pre inštaláciu 
 • Jednoduchá regulácia pomocou Luxtronik 2.0 
 • Možnosti kombinácie s izbovým regulátorom (RBE)

3. Nástenný regulátor WR 

Nástenný regulátor je univerzálnym riešením, ktoré sa môže doplniť vlastným príslušenstvom.